שיווק פרוייקטים באינטרנט - www.eyeinthesky.co.il
A
בחר/י אזור
בחר/י סוג נכס

דירה למכירה ברחובות

 

 דירה למכירה ברחובות

ממש בכניסה לפארק המדע של רחובות. את פניכם יקבל שלט ענק עם שם העיר והכביש יתפצל כמזלג, לנתיב ימני (העוקף הישן) ונתיב שממשיך ישר, לכיוון תחנת הרכבת של רחובות. כיום עיריית רחובות מבצעת במקום עבודות פיתוח שבסיומן ייבנה מחלף מרכזי שייבטל, בין השאר, את רמזור הרכבת. בהמשך יקבלו את פניכם שני מוסדות הלימוד הותיקים של רחובות: מכון ויצמן (יהיה משמאלכם) והפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית (תהיה מימניכם) .זוהי צפון רחובות והמסע שלנו מתחיל כאן! נתחיל בשכונת נווה יהודה, הצמודה לפקולטה לחקלאות.השכונה מתאפיינת בבניינים משותפים ישנים וכמו כן בבניינים חדישים יותר. בשכונה יש לא מעט בתים צמודי קרקע. המחירים לבתים צמודי הקרקע, הרקיעו שחקים בשנים האחרונות והיום יש גם מי שמוכן לשלם 3.5 מיליון ש"ח עבור בית דו משפחתי ברחוב בארי הפופלרי. רחובות פופלריים נוספים בשכונה: חנקין, רופין, ציפורה טוב, המעפיל ועוד. בשכונה מתגוררת אוכלוסייה איכותית הכוללת בין השאר, מדענים ממכון ויצמן (אפילו זוכה בפרס נובל) ואנשי סגל וחוקרים מהפקולטה לחקלאות. בשכנות עימם גרים סטודנטים רבים השוכרים דירות בשכונה. רחוב דרך יבנה מהווה למעשה כגבול דרומי לשכונת נווה יהודה והעוקף הישן כגבול מערבי.

דירה למכירה ברחובות

כאשר נחצה את דרך יבנה לכיוון דרום נגיע לאזור המוגדר כצפון מערב רחובות. שדרות ח"ן, ש.בן ציון , איינשטיין, ד"ר מוסקוביץ וגלוסקין הם רק חלק קטן מהרחובות הפופלריים בשכונה. רוב רחובות השכונה הינם חד סיטריים. באזור זה יש בתים משותפים ישנים וכמו כן בתים משותפים חדישים שנבנו בשנים האחרונות , בתים אלו יכללו בד"כ ממ"דים ומרפסות שמש. מחירי הדירות בבתים המשותפים החדשים יהיו גבוהים באופן משמעותי מדירות בבתים הישנים. הפער יכול להגיע לכדי 300,000 ש"ח ואף יותר. בשכונה נשארו מעט מאוד בתים צמודי קרקע (שנבנו בשנות ה50 של המאה ה20) אך אלו הולכים אט אט ונעלמים, לאחר שהבתים צמודי הקרקע הישנים והקרקע הצמודה להן, נמכרים ליזמים שבונים בתים משותפים בני כ5 קומות .

אם נחצה את רחוב הרצל (במעבר חצייה ובזהירות כמובן) לכיוון מזרח , נגיע לדוגמא לרחובות אהרוני, אייזנברג, הרצוג, בוסתנאי ויצמן וכמובן רחוב הנשיא הראשון הצמוד למכון ויצמן. למעשה נגדיר את רחוב ויצמן כגבול דרומי בלתי רשמי בין צפון רחובות למרכזה. אזור זה יוגדר כצפון מזרח העיר רחובות.

אזורי ויצמן ( רחוב פלדי המבוקש מאוד ) ושכונת אחוזת הנשיא היוקרתית מוגדרות גם כן כצפון מזרח העיר החדש של רחובות. ובימים אלו ממש הולכת ונבנית שכונת רחובות המדע היוקרתית שתהיה שכונת הדגל של צפון מזרח רחובות. במקום נבנות כיום מאות יחידות דיור.

דירות למכירה ברחובות

מה גרם לאזור הצפוני של רחובות להיות כל כך מבוקש ?

לפני כ5 שנים, מכר שלי, רכש דירה ברחוב אייזנברג המבוקש ב 90,000$ כלומר בפחות מ 400,000 ש"ח – אותה דירה שווה כיום לפחות 950,000 ש"ח . עלייה של יותר מ 100%. עליית המחירים היא תוצאה של מאזן בין ההצע לביקוש – יותר ויותר תושבים מתוך רחובות ומחוצה לה רצו לגור בצפון רחובות, הדבר יצר ביקוש אדיר לדירות. ההצע בשכונה היה נמוך באופן יחסי והמחירים הרקיעו שחקים. נראה שהקרבה לתחנת הרכבת, למרכז העיר ולמוסדות הלימוד הם הסיבה העיקרית להפיכתו של האזור למבוקש. צפון העיר רחובות, להבדיל ממרכז העיר הוא אזור שקט ונינוח – הרחובות ברובם חד סיטריים ותנועת הרכבים ברוב הרחובות קטנה באופן יחסי.

מלא פרטים לקבלת מידע
שם
טלפון
אימייל
בקשות
 
לייעוץ חינם התקשר\י
052-8895228