שיווק פרוייקטים באינטרנט - www.eyeinthesky.co.il
A
בחר/י אזור
בחר/י סוג נכס

מעבר דירה - איך לא לשכוח כלום

 

מעבר דירה - איך לא לשכוח כלום

עוברים דירה בתקופה הקרובה? חוששים מהפן הלוגיסטי הכרוך במעבר דירה? דואגים שמא תשכחו משהו חשוב מתוך כל מה שצריך לזכור לפני שעוברים?

ההחלטה על מעבר דירה היא החלטה משמעותית שלבטח נתקבלה לאחר מחשבה תחילה. זה לא סוד שמעבר דירה כרוך בתכנון לוגיסטי קפדני אשר עלו,ל למשך תקופה, להוציא לכל אחד את האוויר מהמפרשים. על מנת שיום המעבר יעבור בשלום ואתם תוכלו לנשום לרווחה, להלן מספר טיפים שיעזרו לכם להתארגן נכונה לפני מעבר דירה ואף יזכירו לכם את כל מה שצריך לזכור, לפני שעוברים.

שירותי הובלה

החלטתם על מעבר דירה – וטוב שכך. כל מעבר דירה זו דרך נהדרת להעלות את רמת החיים, לגדול ולהתנסות בהרפתקאות חדשות. יחד עם זאת, ידוע לכל כי מעבר דירה כרוך בהמון הוצאות. על אף שמתבקש בתקופת המעבר לחסוך בכל מה שרק אפשר, לא היינו ממליצים להסתמך על חברים עם טנדר בעל ארגז גדול מאחורה או על אחד האבות שיגיע עם רכב ועגלה, כדרך האולטימטיבית להעביר את תכולת דירתכם ביום המעבר, אל הדירה החדשה. כדי לוודא שהרכוש שלכם יגיע בשלום ובמהירות המרובה, מומלץ להזמין חברת הובלה. עם חברת ההובלה כדאי לקבוע תאריך להובלה מבעוד מועד, כמו גם לקבל עבורה המלצות ולוודא, שהצעת המחיר שלה מבוססת על בדיקת תכולה מקדימה ושהיא מספקת אחריות. כך תהיו סמוכים ובטוחים, כי חברת ההובלות מקצועית ומהימנה.

מיון, סינון ומסירת חפצים

כל מעבר דירה הוא זמן מצוין למילות פרידה, כאשר הפרידה אינה רק משכונת המגורים הישנה אלא גם מכל הציוד והחפצים אותם אגרתם במהלך השנים ולא העזתם למסור. על אף שאריזה נראית בהתחלה כמשימה בלתי אפשרית, נצלו את הרגע כדי לערוך מיון, אשר במהלכו, כדאי להיפרד מחפצים, רכוש ובגדים שאינם משמשים אתכם יותר. לאחר שמיינתם, סיננתם ומסרתם, הגיע הזמן לארוז את הכל, ולמרות שנדמה כי אריזה היא עניין של מה בכך, והחלק הארי כבר מאחוריכם, אין זה בהכרח נכון, מכיוון שאריזה נכונה חשובה לשמירה על שלמותם ועל אורך חייהם של החפצים שכן נשארים אתכם לעוד תקופה ניכרת. לכן, בכדי שכל הרכוש שלכם יגיע אל ייעדו החדש בשלום, כדאי שתדאגו להתאים את האריזות הנכונות לחפצים הנכונים, כמו גם לתייג את כל האריזות.

לא לשכוח את הילדים

מעבר דירה הוא שינוי גדול לכל המשפחה, ואם אתם עוברים עם ילדים, כדאי לערוך איתם סיור מקדים בשכונה החדשה כדי שיכירו טוב יותר את האזור. בזמן הסיור אפשר להראות להם את הבית החדש, גני המשחקים ובית הספר בו הם עתידים ללמוד. ועל מנת שלא תשכחו את כל מה שצריך לזכור לפני שעוברים, אם כבר בבית ספר עסקינן, להלן טיפ קטן – הקפידו לרשום את הילדים למוסדות החינוך החדשים, הקרובים לאזור מגוריכם, בזמן המתאים.

ושוב נצאה אל הדרך! (אך בל נשכח, סידורים אחרונים)

יום המעבר מתקרב, ההתרגשות בעיצומה וזה הזמן בו אנשים נוטים קצת להיות מפוזרים ועל כן, עלולים לשכוח את כל מה שצריך לזכור לפני שעוברים דירה, בין היתר, סידורים אחרונים. הסידורים האחרונים לפני מעבר דירה, הם מעין סגירת מעגל ומעבר אל השלב הבא לכן, מומלץ להתחיל כל פרק חדש בחיים בידיעה שהפרק שקדם לו תם ונשלם (או יותר נכון לומר – "תם ושולם"). לפני שממהרים לעבור דירה, חשוב להקפיד על תשלום כל החשבונות האחרונים בעירייה. כמו כן חשוב לעדכן את המונים של החשמל והמים בדירתכם הישנה ולרשום את הערכים שלהם ביום העזיבה – על מנת שלא תחויבו על צריכת חשמל ומים בתקופה שלאחר מגוריכם במקום. בנוסף, מומלץ להחליף את הכתובת הישנה בחדשה במשרד הפנים ולהודיע על השינוי לכל החברות שמעניקות לכם שירותים שונים.

"הפנקס פתוח והיד רושמת"

מעבר דירה הוא תהליך מורכב שהצלחתו תלויה בסדר, ארגון ותכנון נכון של כל שלב ושלב. במידה ואתם חוששים שמא תשכחו דבר מה, תשמחו לגלות שיש לכך פתרון עתיק יומין אך יעיל להפליא – הקרוי "רשימה מסודרת". רשימה מסודרת הכוללת בתוכה את כל מה שצריך לזכור לפני שעוברים דירה, מ-א' ועד ת', ללא ספק תעשה את העבודה ובעזרתה תהיו בטוחים, שכל רכושכם יגיע אל מחוז חפצו בשלום וללא בעיה. אז כעת, כשאתם מוכנים, הכל מסודר ורשום, תוכלו להיות בטוחים שטיפלתם בכל מה שצריך לזכור לפני שעוברים ולמקומות… היכון… מעבר דירה מוצלח!

 

מקור המאמר: Lifehacks - www.lifehacks.co.il קישור למאמר המקורי לחץ כאן

גלריית תמונות
מלא פרטים לקבלת מידע
שם
טלפון
אימייל
בקשות
 
לייעוץ חינם התקשר\י
052-8895228